Windows 10 ma zadebiutować w drugiej połowie przyszłego roku

Windows 10 to nadchodzący system Microsoftu, który zastąpi Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Premiera tej wersji oprogramowania do komputerów, tabletów i smartfonów ma nastąpić dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.

Pierwsza wersja testowa Windows 10 Technical Preview pojawiła się pod koniec września i od tego czasu otrzymała kilka aktualizacji. Już na początku przyszłego roku pojawi się z kolei Windows 10 Consumer Preview. W tym wydaniu wprowadzony zostanie odświeżony interfejs Modern UI oraz kilka innych nowości.

W Windows 10 Consumer Preview pojawi się wszystko to, co wprowadzono w Windows 10 Technical Preview, a także asystent głosowy Cortana. Już teraz skorzystać z pomocy asystenta mogą posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 w wybranych krajach.

Microsoft po udostępnieniu w styczniu lub lutym Windows 10 Consumer Preview będzie zbierał przez kilka miesięcy dane od użytkowników końcowych, którzy zdecydują się przetestować oprogramowanie. Na podstawie informacji zwrotnej od testerów wprowadzone zostaną niezbędne poprawki, co przybliży nas do Windows 10 w wydaniu RTM.

Windows 10 Consumer Preview będzie jedną z ostatnich wersji testowych nowego Windows 10. Na jego bazie, po wykryciu błędów i naprawieniu usterek, powstanie finalna wersja systemu. Jak potwierdził w czasie Credit Suisse Technology Conference Kevin Turner, Microsoft planuje premierę nowego Windowsa na przełom lata (prawdopodobnie wtedy pojawi się wersja RTM) i jesieni przyszłego roku (spodziewana data premiera sklepowa).

źródło: neowin.net