Windows 10 może być testowany przez miliony osób

Zainteresowanie nowym systemem Microsoftu jest ogromne. Widać to po liczbie osób, które postanowiły zapisać się do programu Windows Insider. Te osoby mają możliwość przetestowania Windows 10 przed jego jesienną premierą.

Microsoft w zeszłą środę zaprezentował po raz pierwszy swój nowy system operacyjny do komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów.http://www.pcworld.pl/news/400659/Windows.10.bezplatna.aktualizacja.z.Windows.81.Windows.Phone.81.i.Windows.7.html zadebiutuje jednak dopiero na jesieni, więc użytkownicy końcowi muszą poczekać jeszcze kilka miesięcy, żeby cieszyć się nowościami.

Windows 10 ma być pierwszym systemem Microsoftu, który będzie przystosowany do działania na wszelkiej gamie urządzeń niezależnie od przeznaczenia i długości przekątnej ekranu. Wyposażone będą w niego nie tylko komputery osobiste, laptopy i tablety jak miało to miejsce do tej pory. Windows 10, a nie osobny Windows Phone, trafi też na smartfony. Nowy system ma pojawić się też w przyszłości na konsoli Xbox One.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
Windows 10 może być testowany przez miliony osób

Windows 10 zadebiutuje już na jesieni

W Windows 10 pojawi się wiele nowości. Microsoft przeprojektował interfejs systemu, a aplikacje z Windows Store będą mogły działać w oknach na pulpicie, a nie tylko w trybie pełnoekranowym lub dzieląc ekran z inną aplikacją i ekranem startowym. Dostępny będzie też asystent głosowy Cortana.

Windows 10 można już teraz testować w ramach programu Windows Insider. Microsoft ogłosił, że zapisało się do niego już 2 mln osób, z czego ostatnie 300 tys. dołączyło po prezentacji, która odbyła się w minionym tygodniu. Wystarczyło zaledwie 6 dni, by przekroczyć kolejny próg. Liczba zapisanych do Windows Insider internautów pewnie jeszcze wzrośnie wraz ze zbliżaniem się premiery Windows 10.

źródło: neowin.net