Windows 10 może zadebiutować wcześniej, niż myśleliśmy

Microsoft zaprezentował po raz pierwszy Windows 10 w pełnej krasie w styczniu tego roku. Firma zapowiedziała, że oprogramowanie doczeka się premiery na jesieni tego roku. System operacyjny firmy z Redmond może jednak zadebiutować już pod koniec wakacji.

Windows 10 to kolejny system operacyjny Microsoftu. Oprogramowanie to przeznaczone będzie do szerokiej gamy urządzeń elektronicznych. Z następcy Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 będą mogli skorzystać nie tylko użytkownicy komputerów i laptopów, ale także właściciele tabletów, smartfonów oraz konsol do gier Xbox One.

W styczniu Microsoft udostępnił kolejne wydanie Windows 10 Technical Preview użytkownikom programu Windows Insider. Dzięki temu miliony ludzi na całym świecie może testować nową wersję systemu operacyjnego firmy Satyi Nadelli na wiele miesięcy przed rynkową premierą.

Windows 10 został oficjalnie zapowiedziany pod koniec stycznia

Windows 10 został oficjalnie zapowiedziany pod koniec stycznia

Zainteresowanie programem Windows Insider jest na tyle duże, że Microsoft myśli o przyspieszeniu rynkowego debiutu Windows 10. Do tej pory systemy z rodziny Windows otrzymywały status RTM w sierpniu i debiutowały w październiku.

Możliwe jednak, że ze względy na dużą liczbę betatesterów uda się ukończyć prace nad Windows 10 w czerwcu i dostarczyć go do klientów końcowych w stabilnym wydaniu jeszcze w sierpniu, przed końcem wakacji.

Trzeba jednak pamiętać, że Microsoft mówiąc oficjalnie o premierze wspominał o jesieni. Zostało jeszcze kilka miesięcy i nie wiadomo, czy w trakcie prac nie pojawią się nieprzewidziane trudności, które wydłużą czas oczekiwania na Windows 10.

źródło: neowin.net