Windows 10 może zaktualizować Windows 7 poprzez Windows Update

Użytkownicy Windows 7 mogą zainstalować system Windows 10 Technical Preview nie tylko za pośrednictwem pliku ISO, ale również usługi Windows Update.

Po dołączeniu do programu Windows Insider chętni użytkownicy systemów Windows 8 i 8.1 mogą dokonywać aktualizacji do zaprezentowanego niedawno systemu Windows 10 w wersji Technical Preview. Z możliwości aktualizacji za pośrednictwem usługi Windows Update mogą jednak także skorzystać użytkownicy systemu Windows 7:

"Jeśli zainstalowany jest system Windows 7 bez dodatku SP1, uaktualnienie do wersji Preview jest możliwe tylko przez pobranie pliku ISO. W przypadku zainstalowania systemu Windows 7 z dodatkiem SP1 jest możliwe uaktualnienie do wersji Preview za pomocą usługi Windows Update lub przez pobranie pliku ISO."

Co użytkownicy Windows 7 mogą zachować?

Podobnie jak w przypadku Windows 8.1 i Windows 8 "ustawienia systemu Windows, pliki osobiste i większość aplikacji". Nie dotyczy to jednak użytkowników wersji polskiej "siódemki" (Windows 10 TP nie jest dostępny w języku polskim), którzy zatrzymają tylko stworzone przez siebie pliki, natomiast aplikacje będą musieli zainstalować od nowa.

Microsoft słusznie zaleca, aby przed aktualizacją wykonać kopię zapasową wszystkich danych. Powinniśmy bowiem pamiętać, że mamy przecież do czynienia z wersją testową (korzystacie z niej na własną odpowiedzialność!). Ponadto osoby ceniące swoją prywatność powinny wiedzieć, że ich aktywność będzie cały czas śledzona. Zdobyte w ten sposób informacje mają być wykorzystane przy pracach nad finalną wersją Windows 10.

Do kiedy mogą korzystać?

Wersja Technical Preview ważna jest do 15 kwietnia 2015 r. Od 1 kwietnia system będzie wyświetlał powiadomienia monitujące o uaktualnienie komputera do nowszej wersji.

Jak wrócić do Windows 7?

Za pośrednictwem nośnika przywracania partycji systemowej, który należy stworzyć przez aktualizacją do Windows 10 TP za pomocą oprogramowania dostarczonego przez producenta komputera.

Informacje od użytkowników

Poniżej wnioski jednego z użytkowników forum Neowin, który przeprowadził udanie aktualizację z Windows 7:

- w moim przypadku wszystko przebiegło gładko, ale słyszałem o przypadkach, gdy występowały problemy, a nawet niemożliwe było przeprowadzenie aktualizacji

Windows 10 przez Windows Update

Na koniec warto zadać sobie pytanie, czy ten system dystrybucji Microsoft wykorzysta również w 2015 roku, kiedy to udostępni finalną wersję Windows 10?.