Windows 10 na Chromebooku? Z Parallels Desktop to żaden problem

Chciałeś Chromebook'a, ale zawsze przeszkadzał Ci brak Windowsa? Z najnowszym rozwiązaniem od Parallels argument ten nie ma już najmniejszego znaczenia. Potrzebujesz jedynie odpowiednio wydajnego Chromebooka.

Chromebooki to przystępne cenowo i świetnie działające komputery przenośne. Ich idea zakłada pracę głównie z aplikacjami webowymi, więc do sprawnego działania nie potrzeba wydajnego procesora oraz wielkiej ilości pamięci operacyjnej. Niestety większość bardziej zaawansowanych użytkowników odrzuca pomysł zakupu Chromebooka ze względu na niewielką kompatybilność z aplikacjami oraz brak możliwości instalacji Windowsa.

Parallels Desktop na Chrome OS
Źródło: ubergizmo.com

Parallels Desktop na Chrome OS

Źródło: ubergizmo.com

Na rynku znajdziemy obecnie wiele konstrukcji, a flagowe z nich posiadają nawet wydajne procesor Intel Core i 16 GB pamięci operacyjnej. Powstanie tak mocnych komputerów z Chrome OS otworzyło producentom oprogramowania drogę do przeniesienia Windowsa 10 na Chromebooki. Udało się to firmie Parallels, która od lat pozwala uruchamiać programy na Windowsa na komputerach Mac.

Pracownicy firmy Parallels ogłosili, że ich oprogramowanie do wirtualizacji systemów operacyjnych pojawiło się na Chrome OS. Oznacza to, że użytkownicy Chromebooków mogą pokusić się o instalacje Windowsa na ich urządzeniu.

W przeciwieństwie do zwykłe instalacji Windowsa obok innego systemu operacyjnego, Parallels Desktop wykorzystuje możliwość uruchomienia Windowsa w obrębie samego systemu operacyjnego. Oznacza to możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy oboma systemami bez konieczności ponownego uruchamiania komputera.

Niestety nie ma róży bez kolców. W chwili obecnej Parallels Desktop pojawi się jedynie na Chromebookach zarządzanych przez konto Enterprise. Dodatkowo oprogramowanie nie zadziała na najtańszych modelach wyposażonych w słabe procesory Celeron oraz 2/4 GB pamięci operacyjnej. O instalacji Parallels Desktop mogą zapomnieć również posiadacze Chromebooków z procesorami ARM.

Parallels informuje, że w przyszłości na rynku pojawi się wersja Paralles Desktop przeznaczona dla użytkowników indywidualnych. Pamiętaj, że do działania systemu operacyjnego Windows wymagać będzie nie tylko Parallels Desktop, ale także licencję na Windowsa.

Zapoznaj się z naszymi poradnikami dotyczącymi Chromebooków:

Sprawdź, ile kosztuje Windows 10 Home.

Źródło: ubergizmo.com