Windows 10 na iPadzie! Od dziś to możliwe i w pełni legalne

Od dziś możesz legalnie skorzystać z Windowsa 10 na iPadzie. Niestety rozwiązanie to w chwili obecnej nie jest dostępne dla wszystkich. Jak z niego skorzystać?

Microsoft uruchomił dziś swoją nową usługę Windows 365. Jak sama nazwa wskazuje jest ona odpowiednikiem Office 365 dla systemu operacyjnego Windows. Oznacza to, że całość została przeniesiona do chmury i może być uruchomiona zdalnie.

Windows 365 na iPadzie
Źródło: 9to5mac.com

Windows 365 na iPadzie

Źródło: 9to5mac.com

Najnowsza usługa giganta z Redmond jest w pełni kompatybilna z tabletami firmy Apple. Oznacza to, że w końcu na iPadzie możemy uruchomić pełnoprawną kopię Windowsa 10. Jesteś zainteresowany?

Zobacz również:

  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Windows 11 aktualizacja KB5005191 - co nowego?
  • Twój Telefon zmieni się w Windows 11

Niestety na samym wstępie należy przypomnieć o kilku kwestiach, które prawdopodobnie wystudzą Twój entuzjazm. Ograniczenie jest w zasadzi tylko jedno, ale za to dotkliwe. W chwili obecnej usługa Windows 365 dostępna jest tylko i wyłączenie dla klientów biznesowych. Oznacza to, że nie skorzystamy z niej na kontach prywatnych.

Jeżeli jednak nie jest to dla Ciebie przeszkodą możesz bez problemu korzystać z Windowsa 10 na iPadzie.

W tym celu wystarczy udać się na stronę windows365.microsoft.com i potwierdzić swoją tożsamość kontem służbowym z przypisaną licencją na usługę Windows 365.

Aby całość działała na iPadzie wystarczy pobrać aplikację Remote Desktop z App Store. Pozwala ona na płynne korzystanie z Windowsa, który znajduje się w natywnej aplikacji na system iPadOS.

Działanie Windowsa 10 na tablecie iPad Pro przetestował już portal 9to5Mac. Z wstępnych testów wynika, że system operacyjny działa bardzo sprawnie i nie powoduje problemów.

Niektóre animacje są nieco mniej płynne, niż w przypadku klasycznego Windowsa 10 zainstalowanego lokalnie.

Co istotne - Windows 10 współpracuje bez problemów z klawiaturami i myszami podłączonymi do iPada z wykorzystaniem Bluetooth. Elementy te znacząco ułatwiają korzystanie z systemu operacyjnego, który zaprojektowany został głównie z myślą o klasycznych komputerach.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki Microsoft 365, gigant z Redmond rozwiązał główny problem iPada - brak systemu operacyjnego zaprojektowanego pod kątem komputerów, który pozwoli uruchomić wszystkie programy.

Pierwsze testy zapowiadają się optymistycznie. Mamy nadzieję, że wkrótce Windows 365 pojawi się jako subskrypcja dla osób prywatnych.

Źródło inspiracji: 9to5mac.com