Windows 10 na konsoli Xbox One i uniwersalne aplikacje w tle - nowe informacje

Windows 10 zadebiutuje już jesienią. Gracze posiadający Xboksa One lub zastanawiający się nad zakupem tego sprzętu mogą spodziewać się wydania nowego systemu operacyjnego od Microsoftu również na konsole. Dowiedzieliśmy się też, jak po aktualizacji będzie wyglądała kwestia uruchamiania aplikacji w tle.

Najnowszy system operacyjny od Microsoftu w wersji do komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów zostanie udostępniony bezpłatnie posiadaczom Windows 7 lub Windows 8.1 już na jesieni. Bardzo prawdopodobne, że razem z nim lub niedługo później pojawią się zapowiedziane już wersje Windows 10 do smartfonów.

System zostanie przygotowany także z myślą o konsoli do gier Microsoftu. Windows 10 ma trafić na Xboksa One i pozwoli uruchamiać na nim aplikacje Modern UI. Programiści będą mogli przygotować dodatkowy układ elementów nawigacyjnych przystosowany do ogromnych ekranów oraz obsługi za pomocą pada.

Zobacz również:

  • Black Friday - najlepsze promocje na Xbox (Xbox Series X/S, Xbox One)
  • Emoji z Windows 11 nie pojawią się w Windows 10
Windows 10 na konsoli Xbox One i uniwersalne aplikacje w tle - nowe informacje

System Windows 10 będzie można uruchomić na konsoli Xbox One

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie Windows 10 do konsoli Xbox One będzie wyglądał i kiedy dokładnie zadebiutuje. Na szczęście jeszcze przed zapowiedzianą na kwiecień konferencją Build 2015 pojawiają się coraz to nowe szczegóły dotyczące tego oprogramowania. Jednym z nich jest kwestia wsparcia uniwersalnych aplikacji napisanych z myślą o interfejsie Modern UI.

Uniwersalne aplikacje w systemie Windows 10 na Xboksie One będzie można uruchamiać nie tylko przypięte z boku ekranu, ale będą one działać również w tle. Pozwoli to np. słuchać muzyki z wybranego odtwarzacza podczas grania na pełnym ekranie. Aktualizacja oprogramowania konsoli, która wprowadzi taką możliwość powinna pojawić się w listopadzie tego roku.

źródło: eurogamer.net