Windows 10 na smartfonach Microsoft Lumia - wiemy na których

Microsoft planuje na przyszły rok premierę nowej wersji swojego systemu operacyjnego. Oprogramowanie o nazwie Windows 10 przygotowane zostało jednocześnie z myślą o komputerach, tabletach i smartfonach. Dowiedzieliśmy się właśnie które z dotychczas wydanych telefonów doczekają się aktualizacji.

Windows 10 w wersji dla komputerów stacjonarnych trafił już do pierwszych testerów, a Microsoft dodaje co jakiś czas do niego nowe funkcje. W przyszłym roku powinna pojawić się również wersja tego oprogramowania napisana z myślą o smartfonach, która zastąpi instalowany dzisiaj na telefonach komórkowych marki m.in. Lumia system Windows Phone 8.1.

Twórcy systemów Windows 10 udostępnili właśnie informację na temat tego, które urządzenia obecne dziś w sprzedaży pracujące pod kontrolą mobilnych okienek doczekają się aktualizacji. Jeśli wierzyć zapewnieniom Microsoftu do tej listy należą wszystkie smartfony marki Lumia, które dzisiaj wykorzystują system Windows Phone 8.1. Oprócz tego do sprzedaży trafią oczywiście zupełnie nowe urządzenia pracujące od samego początku pod kontrolą Windows 10.

Jeśli te informacje się potwierdzą będzie oznaczało to, że nie powtórzy się sytuacja która nastąpiła po premierze Windows Phone 8. Wtedy użytkownicy starszych telefonów z Windows Phone 7 musieli wtedy obejść się smakiem i otrzymali jedynie aktualizację o nazwie Windows Phone 7.8. Teraz ma to wyglądać inaczej, a Windows 10 trafi do znacznie szerszego grona.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że lista nie ograniczy się do urządzeń Microsoft Lumia, a aktualizacji doczekają się też inne sprzęty z Windows Phone 8.1 pochodzące od innych producentów. Jest na to spora szansa.

źródło: theverge.com