Windows 10 na targach IFA, czyli Microsoft chwali się wynikami

Microsoft na targach IFA 2015 pochwalił się ciekawymi liczbami związanymi z Windows 10. Udowadnia tym samym, że już teraz można uznać premierę nowego systemu operacyjnego za duży sukces.

Podczas konferencji w Berlinie na temat statystyk Windows 10 wypowiadał się Nick Parker, czyli wiceszef działu OEM w Microsofcie. Już teraz nowy system po miesiącu od premiery może pochwalić się 75 mln użytkowników, którzy nie tylko zainstalowali oprogramowanie, ale również z niego korzystają. Windows 10 działa na 90 tys. różnych modeli urządzeń w 192 krajach.

Windows 10 przyjmuje się znacznie lepiej niż Windows 8. Zasługi tego można dopatrywać się w udostępnieniu systemu za darmo użytkownikom dwóch poprzednich wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Windows 10 będzie systemem działającym na szerokiej gamie urządzeń - od komputerów, przez smartfony, tablety i konsole do gier, na sprzętach z kategorii Internet of Things kończąc.

Microsoft pochwalił się ciekawymi statystykami dotyczącymi Windows 10

Microsoft pochwalił się ciekawymi statystykami dotyczącymi Windows 10

Na razie pojawiła się wersja do komputerów i dużych tabletów, ale już niedługo spodziewamy się premiery Windows 10 Mobile. Jednym z pierwszych urządzeń wspierającym ten system będzie Acer Jade Primo. Smartfon ten będzie można podłączyć do zewnętrznego monitora co pozwoli uruchomić pełnowymiarowe wersje uniwersalnych aplikacji ze sklepu Windows.

Microsoft przypomniał też, że w nowej wersji systemu operacyjnego można skorzystać z usługi Windows Hello, która pozwala na biometryczną identyfikację użytkownika. Skorzystali z tego niektórzy producenci wprowadzając do swoich komputerów m.in. kamery Intel Real Sense i skanery linii papilarnych.

Microsoft na targach IFA 2015 nie pokazał własnych urządzeń, ale zwrócił uwagę na urządzenia swoich parterów. Wśród ciekawych propozycji z preinstalowanym systemem Windows 10 wymieniono takie sprzęty jak Acer Aspire One Cloudbook, Lenovo IdeaPad 100s, Dell Latitude 11 5000, HP Elitebook i Lenovo ThinkPad Yoga 260.