Windows 10 obsłuży nowe formaty plików audio i wideo

Microsoft planuje udostępnić swój nowy system operacyjny dopiero w przyszłym roku, ale już teraz można korzystać z wersji testowych i sprawdzać jakie nowości przygotowała dla swoich klientów firma Satyi Nadelli. Fani muzyki w bezstratnym formacie z pewnością będą zadowoleni z nowości, jaka pojawi się w systemie Windows 10.

Windows 10 zadebiutuje już w przyszłym roku i wprowadzi wiele nowości do oprogramowania Microsoftu napisanego z myślą o komputerach osobistych i tabletach. Gigant z Redmond w testowych wersjach następcy Windows 8.1 wprowadza między innymi natywne wsparcie dla typów plików, które dotychczas nie dało się odtworzyć w systemie bez instalowania dodatkowych aplikacji.

Microsoft zdecydował, że Windows 10 będzie wspierał nowy typ plików muzycznych. Od tej pory użytkownicy bez instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania będą mogli odtwarzacz pliki audio z rozszerzeniem FLAC. Z pewnością ucieszy to wszystkich melomanów, którym nie wystarcza muzyka skompresowana do stratnego formatu MP3. Pliki FLAC będzie można odtwarzać zarówno w systemowym odtwarzaczu Windows Media Player na pulpicie, jak i w aplikacjach typu Modern.

To kolejny format plików wykorzystywany przez użytkowników, który doczeka się wsparcia w Windows 10. Wcześniejsze kompilacje najnowszego systemu w wersji Technical Preview ujawniły obsługę plików wideo w formacie MKV. Do tej pory podobnie jak w przypadku FLAC-ów w celu odtworzenia filmów zapisanych w tym formacie trzeba było konieczne instalowanie dodatkowego oprogramowania.

źródło: @GabeAul