Windows 10 od dziś z październikową aktualizacją - jak zainstalować

Microsoft jest gotowy do udostępnienia nowej aktualizacji rozwojowej systemu operacyjnego Windows. Oprogramowanie ma być dostępne w przeciągu kilku najbliższych godzin. Sprawdzamy, co nowego zaoferuje Windows 10.

Microsoft przyzwyczaił nas do dwóch aktualizacji rozwojowych Windowsa 10 w przeciągu roku. Majowa aktualizacja z pierwszej połowy 2020 roku nie była zbytnio udana. Z powodu wielu problemów użytkownicy obawiają się, jakie "nowości" przyniesie październikowa aktualizacja Windows 10 20H2.

Menu Start w Windows 10 20H2

Menu Start w Windows 10 20H2

Przecieki zza oceanu wskazują, że Microsoft może rozpocząć udostępnianie październikowej aktualizacji jeszcze dziś. W najgorszym wypadku oprogramowanie trafi do użytkowników do końca tego tygodnia.

Portal WindowsLatest, który dogłębnie zajmuje się oprogramowaniem wydawanym przez Microsoft twierdzi, że w ramach comiesięcznych aktualizacji Windowsa, które odbywają się w drugi wtorek każdego miesiąca możemy otrzymać większą aktualizację rozwojową znaną również jako Windows 10 October 2020 Update lub Windows 10 20H2.

Wskazówką, która wskazuje na zbliżającą się wielkimi krokami premierę nowej wersji Windowsa jest aktualizacja narzędzia Media Creation Tool, które służy do aktualizowania oraz tworzenia nośników z systemem operacyjnym Windows.

Dodatkowo WindowsLatest uważa, że Microsoft rozpoczął już wgrywanie obrazów ISO na swoje serwery służące do aktualizacji Windowsa.

System operacyjny Windows 10 20H2 od ponad trzech tygodni jest w ostatecznej fazie testów. Do tej chwili nie pojawiły się żadne kłopoty z nową wersją Windowsa.

W tym miejscu należy przypomnieć, że aktualizacje rozwojowe systemu operacyjnego Windows rozsyłane są partiami. Oznacza to, że nawet, jeżeli Microsoft w niedalekiej przyszłości udostępni nową wersję systemu to finalnie może ona trafić na Twój komputer nawet za kilka tygodni. Wszystko ze względów bezpieczeństwa - Microsoft bada, jak zachowuje się Windows na danej specyfikacji technicznej.

Jeżeli będziesz chciał szybciej zainstalować październikową poprawkę możesz skorzystać z narzędzia Windows Media Creation Tool lub Asystenta Aktualizacji. W innym przypadku oczekuj stosownego powiadomienia w Windows Update.

Sprawdź, ile kosztuje licencja na Windows 10 Home.

Źródło: techradar.com