Windows 10 oficjalnie z dwiema dużymi aktualizacjami w 2017

W 2017 roku użytkowników Windows 10 czekają dwie duże aktualizacje - Creators Update i Redstone 3 (nazwa kodowa).


Windows 10 i duże aktualizacje

Windows 10 doczekał się do tej pory dwie duże aktualizacje. Obecnie spodziewamy się kolejnej - Creators Update - która powinna mieć premierę w kwietniu. Od kilku miesięcy krążą też spekulacje o jeszcze jednej aktualizacji - kodowa nazwa Redstone 3 - mającej ponoć trafić na komputery z "dziesiątką" jeszcze tej jesieni. Dzisiaj mamy już oficjalne potwierdzenie, że faktycznie pojawi się ona w 2017 roku.

Trzecia duża aktualizacja oficjalnie

Microsoft potwierdził to podczas odbywającej się w Australii konferencji Ignite, gdzie zebrani mogli zobaczyć poniższy slajd:

Windows 10 oficjalnie z dwiema dużymi aktualizacjami w 2017

Windows 10 otrzyma dwie aktualizacje w 2017 roku

Wynika z niego, że Windows 10 otrzyma w 2017 roku dwie duże aktualizacje. W przypadku drugiej z nich nie podano nazwy, lecz można chyba założyć, że jej kodowe oznaczenie to Redstone 3 (finalne będzie z pewnością inne tak jak to miało miejsce w przypadku Redstone 2, czyli Creators Update).

Windows 10 Redstone 3 - kiedy dokładnie będzie miał premierę?

Oficjalnie wiemy tylko, że czwarta duża aktualizacja Windows 10 pojawi się jeszcze w 2017 roku. Z niepotwierdzonych informacji wynika jednak, że byłaby ona wydana w listopadzie jako kompilacja o numerze 1711. Insiderzy powinni z jej pierwszymi testowymi kompilacjami zapoznać się już w kwietniu.

Redstone 3 - czego oczekiwać?

Oczywiście obecnie możemy się poruszać jedynie w sferze przypuszczeń. Dosyć prawdopodobne wydaje się jednak, że Redstone 3 wniesie ze sobą rozwiązanie, którego zabraknie w Creators Update, czyli People Bar na pasku zadań (łatwiejszy kontakt ze znajomymi). Ponadto możemy oczekiwać finalizacji projektu Neon, który zapewni solidne zmiany w interfejsie Windows 10.