Windows 10 osiągnie status RTM wcześniej

Windows 10 być może osiągnie status Release to Manufacturing wcześniej niż miało to miejsce w przypadku Windows 8 i Windows 7.

Stabilna wersja Windows 10, najnowszego systemu Microsoftu, będzie miała premierę "latem" - usłyszeliśmy podczas konferencji Hardware Engineering Community (WinHEC). Zawężało nam to okres oczekiwania do trzech miesięcy. W najgorszym przypadku na premierę Windows 10 RTM musielibyśmy więc poczekać do drugiej połowy września.

Windows 10 RTM pojawi się wcześniej?

Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj kompilacje systemów Windows RTM (Release to Manufacturing) udostępniane są w sierpniu (Windows 8 RTM - 27 sierpnia 2012) wydawało się jednak, że to właśnie w tym miesiącu trafi do nas Windows 10 RTM. Serwis Fudzilla opierając się na "dobrze poinformowanych źródłach" twierdzi jednak, że Microsoft ma inne plany. Zgodnie z nimi zamierza udostępnić wersję Windows 10, która uzyskała status RTM już w lipcu. Kilka tygodni później (koniec września, czy raczej "zwyczajowy" październik?), po okresie adaptacyjnym przeznaczonym dla producentów komputerów, możemy oczekiwać premiery pierwszej wersji Windows 10. Dla przypomnienia, będzie ona miała miejsce jednocześnie w 190 krajach, w 111 wersjach językowych.