Windows 10 ostatnią wersją Windows. To już pewne

Windows 10 będzie ostatnią wersją Windows - poinformował podczas konferencji Ignite Jerry Nixon z Microsoftu.

Windows 10 to następny system Microsoftu, który ma być znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika niż Windows 8. Aby to osiągnąć amerykańska firma, którą kieruje obecnie Satya Nadella, otworzyła się na sugestie internautów za pomocą programu Windows Insider. Według ostatnich danych korzysta z niego już ok. 3,7 miliona osób.

Tym co wyróżnia Windows 10 od poprzedników jest przede wszystkim fakt, że będzie on oferowany za darmo (przez rok) dla użytkowników systemów Windows 7/Windows 8/Windows 8.1. Dzisiaj jednak potwierdzony został oficjalnie jeszcze jeden szalenie ważny element cechujący nowe okienka: Windows 10 będzie ostatnią wersją Windows. Taką informacją podzielił się podczas odbywającej się w Chicago konferencji Ignite Jerry Nixon zajmujący stanowisko Technical Evangelist w firmie Microsoft.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [06.06.2023]
  • Windows 11: nowości, które warto poznać

Czy to koniec Windows?

Oczywiście, że nie. Określenie "ostatnia wersja" wcale bowiem nie oznacza zaprzestania prac nad "okienkami". Będą one cały czas prowadzone na bazie Windows 10 (który z czasem zmieni nazwę na Windows), zaś użytkownicy zamiast otrzymywać co kilka lat nową wersję Windows będą otrzymywali duże aktualizacje wnoszące nowe funkcje oraz usprawniające istniejące.

Źródło informacji: Twitter


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: