Windows 10 otrzyma nowe ustawienia personalizacji

Premiera aktualizacji Sun Valley zbliża się wielkimi krokami, dzięki czemu pojawiają się kolejne przecieki. Sprawdźmy, co nowego pojawi się w Windows 10.

W roku 2021 firma Microsoft planuje wypuścić dwie większe aktualizacje. Pierwsza z nich, znana pod nazwą 21H1 swój debiut będzie mieć w pierwszej połowie roku, najprawdopodobniej na przełomie maja/czerwca. Według przesłanek, ma ona przygotowywać system do wprowadzenia o wiele obszerniejszej i jednocześnie bardziej przełomowej aktualizacji Sun Valley 21H2. Jej wyjątkowość polega na tym, że ma wprowadzić zupełnie nowy i odświeżony wygląd Windows 10. Premiera tej aktualizacji ma mieć miejsce na przełomie października i listopada i im bliżej ten daty, tym więcej dowiadujemy się jak zmieni się design systemu Microsoftu.

Windows 10 personalizacja

Dla przypomnienia, od jakiegoś czasu pierwsza, testowa wersja aktualizacji 21H2 jest dostępna dla testerów z programu Windows Insider. To dzięki nim jesteśmy w stanie podejrzeć jak może wyglądać w finalnej wersji cały system. Tym razem dowiadujemy się o nowych funkcjach personalizacji, które zostaną wprowadzone do Windows 10.

Windows 10 personalizacja

Źródło: Windows Latest

Najnowsza wersja zapoznawcza zawiera obsługę "Windows Spotlight", czyli funkcji, która pozwala na wyświetlanie tapet Bing na pulpicie. Jak się okazuje, w opcjach personalizacji pulpitu pojawia się nowy wariant ustawień "Spotlight collection". Po jego włączeniu na pulpicie wyświetlają się piękne obrazy, te same, które pojawiają się na ekranie blokady oraz programie Microsoft Launcher. Ponadto warto podkreślić, że nie uświadczymy reklam na pulpicie podczas korzystania z "Spootlight collection".

Windows 10 personalizacja

Źródło: Windows Latest

Windows 10 personalizacja

Źródło: Windows Latest

Dodatkowo firma Microsoft wprowadziła nowe ustawienia personalizacji klawiatury dotykowej. Dzięki nowym konfiguracjom można zmienić kolor klawiszy lub obramowań, poziom przeźroczystości tła oraz skalę klawiatury.

Windows 10 personalizacja

Źródło: Windows Latest

Ostatnią funkcją, która została pokazana testerom to "Użycie urządzenia". Dokładnie nie wiadomo jak działa, ale wiadomo, że optymalizuje ona działanie systemu Windows poprzez uzyskiwanie zaleceń dotyczących narzędzi i usług firmy Microsoft. Użytkownicy chcący skorzystać z opcjonalnej funkcji muszą liczyć się z pozwoleniem na udostępnianie własnych danych. Tej chwili firma Microsoft przewiduje sześć głównych kategorii, które stosownie do nazwy odpowiednio optymalizują system: Gry, Zadania, Kreatywność, Rozrywka, Biznes i Rodzina.

Oprócz wyżej wymienionych opcji personalizacji, firma Microsoft stale pracuje nad nowym interfejsem użytkownika oraz ikonami dla Eksploratora plików.