Windows 10 otrzyma odświeżony interfejs

Windows 10 jaki znamy przejdzie do historii. Microsoft pracuje nad ogromnymi zmianami w interfejsie.

Microsoft nieustannie rozwija system operacyjny Windows 10. Dopiero co otrzymaliśmy ogromną, październikową aktualizację - 20H2, a amerykański producent pracuje już nad kolejną.

Jak donosi serwis Windows Central, w kolejnej dużej aktualizacji systemu możemy spodziewać się ogromnych zmian w interfejsie. Microsoft ma w planach solidną przebudowę i odświeżenie taki elementów jak: menu start, centrum akcji czy eksplorator plików. Co istotne, nowy interfejs otrzyma nie tylko odświeżony, nowoczesny design, ale również lepsze animacje i dodatkowe funkcje. Z usprawnień mają skorzystać zarówno osoby korzystające z Windows 10 na PC-tach, jak i tabletach.

windows 10 eksplorator plików

Eksplorator plików w Windows 10 doczeka się nowego wyglądu i funkcji

"Gigant z Redmond" bardzo poważnie podchodzi do nowego projektu, o czym może świadczyć nadanie mu wewnętrznej nazwy kodowej - "Sun Valley". Kiedy możemy spodziewać się odświeżonego wyglądu Windows 10? Niestety, nieprędko - nowy interfejs ma wejść w skład ogromnej systemowej aktualizacji, której premiera planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

Do tej pory Microsoft niezbyt dbał o wygląd Windows 10. Dzisiejsze informacje z pewnością ucieszą wielu użytkowników systemu operacyjnego amerykańskiego producenta.

Zobacz również: Mało znane funkcje, które pozwalają usprawnić korzystanie z Windows 10