Windows 10 otrzyma rozbudowany kalkulator graficzny

Z nowego kalkulatora mogą korzystać już osoby, które mają Windows 10 Insider build 19546. Ale kiedy pojawi się on w stabilnej wersji systemu?

Windows 10 Build 19546 wprowadza nowość do systemu - możliwość używania Kalkulatora w trybie graficznym. Jego możliwość przypominają serwis WolframAlpha - gdzie znajdują się kalkulatory obliczeniowe dla matematyki, nauki, grafiki, materiałów, rozrywki, itp. Już w chwili obecnej kalkulator w systemie umożliwia kilkanaście różnych rodzajów wyliczeń - od zwykłych, poprzez miary i wagi, na programistycznych kończąc. Teraz ma być jeszcze więcej możliwości - na przykład możliwość dodawania kolorowego kodu, zmiennych, itp. - a przede wszystkim tworzenie rozbudowanych wykresów wraz z ich analizą i podawaniem szczegółowych informacji (np. o wartości X czy Y). Będzie również można przesuwać kursor po wykresie i podglądać informacje na bieżąco. W podobny sposób działają różne znajdujące się w sieci wykresy i strony gromadzące statystyki.

Windows 10 otrzyma rozbudowany kalkulator graficzny

Nowy Kalkulator Windows wygląda zarazem praktycznie, jak i po prostu ładnie. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie wprowadzony do pełnej, stabilnej edycji systemu Windows 10, gdzie może znaleźć zastosowanie zarówno wśród użytkowników domowych, w edukacji, a także różnych pracach. Najprawdopodobniej będzie wydany jako osobna aktualizacja, którą trzeba pobrać ręcznie ze sklepu Microsoftu.