Windows 10 otrzyma z Redstone 3 nową powłokę graficzną Neon

Projekt Neon dla Windows 10 wniesie nowy język programowania, który pozwoli na dalszy rozwój interfejsu graficznego, a więc interfejsu Metro opartego na kaflach. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji UI, który będzie znacznie ciekawszy od obecnego statycznego zapewniając "dużą płynność i sporo ruchu".


Windows 10 z nowym językiem projektowania NEON

Serwis WindowsCentral podzielił się interesującymi doniesieniami na temat Windows 10. Wynika z nich, że wraz z aktualizacją Redstone 3 "dziesiątka" otrzyma nowy język projektowania o nazwie Neon.

Projekt Neon dla Windows 10 - czego oczekiwać?

Projekt Neon stanowiący kolejny krok w rozwoju interfejsu graficznego "okienek" (ewolucja MDL2) ma się podobno skupiać na goglach HoloLens i funkcjach 3D. Stanowić ma jakby most pomiędzy środowiskiem holograficznym, rzeczywistości rozszerzonej i desktopowym.

Windows 10 - Microsoft stawia na 3D

Warto dodać, że Microsoft prezentując kilka tygodni temu komputer All-in-One - Surface Studio - potwierdził, że stawia na technologie 3D. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość mają stanowić kluczowy element aktualizacji Windows 10 Creators Update.

Windows 10 Redstone 3 - kiedy premiera?

W marcu 2017 roku zostanie udostępniona wspomniana aktualizacja Windows 10 Creators Update. Aktualizacja Redstone 3 ma się ponoć pojawić pod koniec 2017 roku. Kilka miesięcy wcześniej z projektem Neon zapoznają się uczestnicy programu Windows Insider.