Windows 10 - pierwszy rzut oka na zmienione Centrum Akcji

Nie jest tajemnicą, że Microsoft pracuje na nowym wyglądem interfejsu Windows 10. Możemy już zobaczyć, jak zmieni się Centrum Akcji.

Centrum Akcji w nowym wydaniu znajduje się w jednym z buildów dostępnych dla wybranych uczestników programu Windows Insider. Jak donoszą przecieki, będzie wyglądać tak samo zarówno na zwykłym Windows 10, jak i wersji Windows 10X. Ma być podzielone na dwa panele, a w każdym z nich znajdzie się skalowalne okienko powiadomień z wybranego obszaru. Jeden panel to powiadomień i alertów z aplikacji, drugi - szybki dostęp do systemowych ustawień. Wszystko zgromadzone na dość kompaktowym obszarze.

Windows 10 - pierwszy rzut oka na zmienione Centrum Akcji

Źródło: Albacore

Microsoft wprowadził w odświeżonym Centrum Akcji wsparcie dla ikonek oraz efektów Fluent Design, dzięki czemu będzie ono częściowo przeźroczyste i widać będzie poprzez nie tło. Tak to przynajmniej wygląda w tej chwili - w dalszych planach jest rozdzielenie Centrum na dwa osobne, niezależne okienka. Microsoft podaje, że jest obecnie na wczesnym etapie przeprojektowywania Centrum, a więc wszystko może się zmienić. Pewne pozostaje to, że finalne zmiany zostaną wprowadzone w aktualizacji wprowadzającej Sun Valley, czyli na jesieni 2021 roku.

Źródło: WIndows Latest