Windows 10: po aktualizacji zniknęła partycja? Microsoft opracował poprawkę

Użytkownicy Windows 10, którym aktualizacja Anniversary Update ukryła partycje otrzymają stosowną poprawkę.

Wkrótce po udostępnieniu aktualizacji Windows 10 Anniversary Update użytkownicy najnowszego systemu Microsoftu zaczęli uskarżać się na różne problemy. Jeden z nich polegał na tym, że po zaktualizowaniu "dziesiątki" z eksploratora plików znikały partycje zaś menadżer dysków pokazywał je jako RAW. Wkrótce po tym amerykańska firma wydała oświadczenie, w którym przyznała, że problem faktycznie istnieje i użytkownik może mieć mylne wrażenie, iż z danej partycji zniknęły wszystkie dane i wymaga ona sformatowania. Ostrzegła jednocześnie aby pod żadnym pozorem tego nie robić jak również nie próbować odzyskiwać danych przy wykorzystaniu narzędzi firm trzecich. Obiecała też, że pracuje nad stosowną poprawką.

Dzisiaj dowiadujemy się, że stosowny patch został już opracowany.

"Dziękujemy za cierpliwość. Microsoft zamierza udostępnić poprawkę usuwającą problem z błędną identyfikacją partycji wraz z nadchodzącą paczką poprawek dla Windows" - zapowiedział Microsoft.

Niestety nie jest jeszcze jasne, czy wspomniana poprawka trafi na komputery z dzisiejszą comiesięczną paczką poprawek Patch Tuesday.