Windows 10: pobierz domyślną tapetę na swój komputer

Windows 10 przywita użytkowników świetnie prezentującą się domyślną tapetą. Możesz ją (a w zasadzie jej "cyfrowego klona") już pobrać.

Aktualizacja Domyślna tapeta Windows 10 (Hero Desktop Image), jak przekonuje Microsoft, przygotowana została bez zaangażowania jakiegokolwiek programu pozwalającego na uzyskanie widocznego efektu. Podczas prac sięgnięto bowiem po fizyczne rozwiązania takie jak lasery, sztuczna mgła i lampy LED (obejrzyjcie film "Windows 10 Hero Desktop Image | Behind the Scenes" znajdujący się w pierwotnej wersji artykułu).

Tak prezentującą się domyślną tapetę Windows 10 można jednak przygotować za pomocą programu Adobe After Effects (służy do obróbki wideo i efektów wizualnych ), co udowodnił internauta podpisujący się jako Khaos VFX zamieszczając w serwisie YouTube poniższy film:

Co więcej, udostępnił także efekt swojej pracy w dwóch formatach (http://puu.sh/iEQU4/f2fd25768b.tif, http://puu.sh/iGrky/9d14c976a5.jpg). Od teraz więc każdy może mieć na swoim komputerze domyślną tapetę Windows 10.

Windows 10, podobnie jak poprzednie edycje "okienek", będzie wyświetlał po uruchomieniu domyślną tapetę, której wygląd właśnie poznaliśmy. Microsoft zamieścił bowiem w serwisie YouTube film pod tytułem "Windows 10 Hero Desktop Image | Behind the Scenes" (jak widać, nie używa tutaj jednak określenia "domyślna tapeta") prezentujący proces jej powstawania:

W projekt zaangażował się Bradley G. Munkowitz, bardzo znany i szanowany na całym świecie grafik, który swoje prace podpisuje jako GMUNK. Na filmie widać, że korzystał z takich rozwiązań jak lasery, mgła i lampy LED. Efekt końcowy, którego głównym elementem jest nowe logo Windows, prezentuje się moim zdaniem bardzo dobrze.

Windows 10 i jego domyślna tapeta

Windows 10 i jego domyślna tapeta

Domyślna tapeta Windows XP

Przy tej okazji warto przypomnieć, że najsłynniejszą tapetą Windows była domyślna tapeta systemu Windows XP:

Windows XP - domyślna tapeta

Windows XP - domyślna tapeta

Przy jej tworzeniu skorzystano ze zdjęcia amerykańskiego fotografa, Charlesa O'Reara. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule "Domyślna tapeta Windows XP. Skąd się wzięła?".

__________

Jak wam się podoba domyślna tapeta Windows 10?

Aktualizacja: 29 czerwca 2015 16:38

Tekst zaktualizowałem.