Windows 10: podpisz petycję a może ruszy śledztwo w sprawie wymuszania aktualizacji

W odpowiedzi na kontrowersyjne (delikatnie mówiąc) praktyki Microsoftu dotyczące darmowej aktualizacji do Windows 10 w internecie ruszyła petycja mająca na celu rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie.

Microsoft udostępniając za darmo system Windows 10 dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 stworzył narzędzie przypominające o możliwości skorzystania z tej propozycji. Niestety z czasem okazało się, że zaczął je wykorzystywać w bardzo nachalny sposób. Doszło nawet do tego, że nawet eksperci uznali iż działania te przypominają taktykę stosowaną przez twórców malware.

Podpisz petycję

Jeżeli uznajesz wspomniane działania za nie do przyjęcia mamy dla ciebie interesującą informację: na platformie change.org pojawiła się właśnie petycja mająca na celu skłonienie organizacji Electronic Frontier Foundation (EFF) do rozpoczęcia śledztwa w tej sprawie.

"Praktyki Microsoftu w przypadku jego najnowszego systemu, Windows 10, są co najmniej nieetyczne a w najgorszym przypadku złośliwe" - piszą twórcy petycji. Podkreślają też, że do tej pory pomimo tylu krytycznych opinii zamieszczanych na różnych forach i branżowych serwisach Microsoft ani razu nie przeprosił za wspomniane praktyki.

Twórcy petycji mają nadzieję na jej podpisanie przez 1000 osób. W momencie pisania tego tekstu do osiągnięcia tego celu brakowało 300 podpisów.