Windows 10 pokazany, ale co z Windows 8 update 2?

W nawale informacji i wrażeń po premierze wydania Windows 10 Technical Preview nikt nie zauważył, że Microsoft nabrał wody w usta na temat kolejnej poprawki Windows 8. A to dziwne, bo nawet w W10 TP można znaleźć do niej odniesienie.

Konkretniej - odniesienie do Windows 8.2 znaleźli redaktorzy portalu Neowin, którzy w panelu zarządzania komputerem znaleźli opcję wymagającą posiadania tego właśnie wydania sytemu. Jeśli przyjrzeć się poniższej grafice (proszę kliknąć, aby powiększyć), widać ją w narzędziach administracyjnych wraz z opisem: "Wymagany co najmniej Windows 8.1 update 2". Oznaczać to może, że Windows 8.1 nie zmieni się w Windows 8.2, ale będzie otrzymywać numerowane poprawki, tak jak miało to miejsce choćby w przypadku XP - SP1, SP2, SP3. Z drugiej strony, 5 sierpnia b.r. Microsoft ogłosił, że nie będzie numerować poprawek i aktualizacji systemu. dając im po prostu nazwy typu "August Update".

Windows 10 pokazany, ale co z Windows 8 update 2?

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, nie ogłoszono jeszcze planowanego terminu wydania poprawki do Windowsa 8.1, a udostępnienie każdemu chętnemu wydania Windows 10 Technical Preview może świadczyć o tym, że Microsoft chce pozbyć się zachwalanego niegdyś przez siebie systemu i skłonić wszystkich użytkowników do przejścia na "dziesiątkę". Miałoby to sens o tyle, że zamiast zmieniać i ulepszać już wydany system, firma mogłaby w tym czasie skupić się na stworzeniu takiego, który będzie odpowiadał wszystkim i nie wymagał dużych poprawek czy aktualizacji - czyli Windows 10 właśnie. Przekonamy się o tym w ciągu kolejnych kilku miesięcy.