Windows 10 pokaże Ci Twoje ostatnie wyniki wyszukiwania

Windows 10 otrzymał nową funkcję. Tym razem chodzi o historię wyszukiwania, która pojawiła się w systemowej wyszukiwarce. Jak skorzystać z nowego rozwiązania?

Microsoft zabrał się za udoskonalenie systemu wyszukiwania w Windowsie 10. W oprogramowaniu pojawiła się nowa funkcja, która wyświetla najnowsze wyniki wyszukiwania w Menu Start. Całość rozwijana jest po stronie serwerów Microsoft. Uruchomimy ją na komputerach pracujących pod kontrolą Windowsa 10 w wersji 1809 lub nowszej.

Wyszukiwarka w Windows 10
Źródło: techdows.com

Wyszukiwarka w Windows 10

Źródło: techdows.com

Historia wyszukiwania w Windows Search pozwala na szybki dostęp do historycznych wyszukiwań. Gromadzi ona wyszukiwanie ustawień, plików, aplikacji oraz bezpośrednich adresów URL.

Jak wyłączyć historię wyszukiwania w Windows 10?

Microsoft umożliwia wyłączenie nam nowej funkcji gromadzenia historii wyszukiwania. Zapewnie skorzysta z niej spora część użytkowników, która chroni swoją prywatność oraz osoby, które współdzielą swoje konto. Aby wyłączyć zapamiętywanie ostatnich wyszukiwań należy przejść do Ustawienia > Wyszukiwanie > Uprawnienia i historia oraz wyłączyć opcję historia wyszukiwania na tym urządzeniu. Microsoft umożliwia również wyczyszczenie historii.

Wyłączenie nowych funkcji wyszukiwarki Windows Serach może poprawić wydajność systemu operacyjnego na starszych komputerach oraz konstrukcjach wyposażonych w dysk HDD.

Źródło: techdows.com