Windows 10 powróci do wyglądu znanego nam z Windows 7

Firma Microsoft zapowiedziała, że w najbliższym roku zamierza skupić się przede wszystkim na zmianie wyglądu systemu Windows 10. Czego możemy się spodziewać?

Microsoft w najbliższych większych aktualizacjach 21H1 oraz 21H2 planuje wprowadzić zmiany w wyglądzie interfejsu systemu Windows 10. Część innowacji ma zostać wprowadzona za pomocą języka projektowania Fluent Design. Ostatnio firma Microsoft ogłosiła wprowadzenie nowoczesnej platformy UI o nazwie WinUI 3 służącej do projektowania interfejsów graficznych, co również ma pomóc w prowadzeniu planowanych zmian, a pisaliśmy o tym tutaj.

Microsoft Teams

Źródło: Windows Latest

Według najnowszych doniesień Windows 10 powróci do wyglądu znanego nam z ery Windows 7, Vista i XP. We wszystkich tych systemach firma Microsoft stawiała na efekt aerodynamiczny i zaokrąglone rogi dla wszystkich okien aplikacji. Wszystko zmieniło się po wydaniu Windows 8, który posiadał ostre narożniki okien i aktywne kafelki. Nowy wygląd interfejsu systemu Windows 10 można podejrzeć oglądając projekty programu Microsoft Teams. Wprowadzone tam zmiany wynikają z nowego języka projektowania Fluent Design. Jak widać, rogi aplikacji są zaokrąglone, a cały design wygląda bardziej nowocześnie dzięki cieniom.

Microsoft Teams

Źródło: Windows Latest

Według przecieków nowy wygląd interfejsu ma zostać wprowadzony w drugiej połowie roku 2021 za pomocą aktualizacji pod nazwami 21H1 i 21H2. Jako pierwsi dostęp do zmian otrzymają testerzy z programu Windows Insider. Niedługo później aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich w ramach Windows Update.