Windows 10 ratunkiem dla rynku PC. Intel oczekuje aktualizacji 600 mln komputerów

Nowa strategia Microsoftu dotycząca rozwoju systemu Windows 10 spowodowała, że partnerzy amerykańskiej firmy z optymizmem patrzą w przyszłość oczekując poprawy sytuacji na rynku komputerów PC.

Producenci komputerów PC mieli nadzieję, że wraz z premierą systemu Windows 8 sytuacja na rynku PC ulegnie poprawie. Szybko przekonali się jednak, że system ten niestety nie jest w stanie tego zapewnić, ponieważ został uznany przez znaczną część konsumentów, delikatnie mówiąc, niewypałem. Obecnie czekamy już jednak na premierę kolejnych "okienek", czyli Windows 10. Czy i tym razem nadzieje producentów zostaną szybko rozwiane? Jest spora szansa na to, że nie.

Tak przynajmniej twierdzą partnerzy Microsoftu, którzy przyznali, że już po udostępnieniu chętnym testerom systemu Windows 10 Technical Preview zauważyli wzrost zainteresowania nowymi komputerami. Patrzą więc z optymizmem w przyszłość, który jest znacznie bardziej uzasadniony niż w przypadku Windows 8.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Windows 11: Microsoft przywraca przypinanie skrótów do paska zadań

Dlaczego tak się dzieje? Zdaniem Renee James, prezes Intela, zawdzięczamy to zupełnie innej strategii rozwoju systemu niż miało to miejsce w przypadku wspomnianego Windows 8. Chodzi tutaj o baczne śledzenie oczekiwań przyszłych użytkowników i reagowanie na ich spostrzeżenia, co ma na celu dostarczenie na rynek platformy, która będzie w jak największym stopniu odpowiadała ich wymaganiom.

"Oni są naprawdę bardzo wrażliwi na opinie klientów" - powiedziała Renee James stwierdzając jednocześnie, że wraz z udostępnieniem systemu Windows 10 możemy oczekiwać aktualizacji ok. 600 milionów komputerów, które mają cztery, lub więcej lat.