Windows 10 - sklep z uniwersalnymi aplikacjami już dostępny

Windows 10 zadebiutuje za dwa tygodnie, ale już teraz pierwsi użytkownicy będący członkami programu Windows Insider mogą cieszyć się oprogramowaniem w niemal ukończonej wersji. Okazuje się, że po udostępnieniu Windows 10 build 10240 pojawił się też sklep z uniwersalnymi aplikacjami do tego systemu.

Data oficjalnej premiery Windows 10 ustalona została na 29 lipca 2015 roku. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli kupić nową wersję systemu Microsoftu, a posiadaczom Windows 7 i Windows 8.1 udostępnione zostanie darmowe uaktualnienie. Członkowie programu Windows Insider mogą się cieszyć Windows 10 już teraz.

Okazuje się, że oprócz samego systemu Windows 10 build 10240 udostępniony został testerom nowy Sklep Windows wspierający uniwersalne aplikacje, czyli programy napisane od początku z myślą o urządzeniach o najróżniejszych przekątnych ekranu. Dzięki temu można przetestować działanie nowej odsłony repozytorium z oprogramowaniem do systemu Microsoftu jeszcze przed premierą.

Windows 10 - sklep z uniwersalnymi aplikacjami już dostępny

Windows 10 zadebituje już 29 lipca

Uniwersalne aplikacje napisane z myślą o Windows 10 mają działać nie tylko na komputerach. W przyszłości takie programy będzie można uruchomić też na telefonach i tabletach o dowolnym rozmiarze. Nie zabraknie też wsparcia dla konsoli do gier Xbox One, gogli Hololens i urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy, jeśli tylko deweloper o to zadba.

Nowy sklep Windows z uniwersalnymi aplikacjami został zapowiedziany we wrześniu ubiegłego roku, a teraz mogą cieszyć się już nim pierwsi użytkownicy. Nowa wersja przeglądarkowa wygląda teraz bardzo podobnie do aplikacji Sklep, którą można znaleźć na komputerach z Windows 10.

źródło: neowin.net