Windows 10: specjalne narzędzie ułatwi instalację "na czysto"

Microsoft pracuje nad narzędziem ułatwiającym "czystą" instalację Windows 10.

"Czysta" instalacja Windows 10 będzie łatwiejsza. Na forum Microsoft Answers pojawił się bowiem następujący wpis przedstawiciela zespołu Windows Insider Engineering:

"Szukasz łatwego sposobu na wystartowanie od nowa z czystą instalacją Windows? Pracujemy nad narzędziem, które sprawi, że będzie to możliwe. Końcowe testy i zatwierdzenia trwają i będziemy prosili was o opinię zwrotną, gdy narzędzie będzie gotowe do pracy. Czekajcie na dodatkowe informacje."

Narzędzie, które ułatwi instalację Windows 10 na komputerze wyczyszczonym "do zera" zostanie najpierw oczywiście udostępnione uczestnikom programu Windows Insider. Obecnie niestety nie wiadomo, kiedy mogą się oni tego spodziewać.

Miliard instalacji Windows 10 do 2017 roku?

Microsoft stara się jak może, aby osiągnąć założony cel, czyli instalację Windows 10 do 2017 roku na miliardzie urządzeń. Wspomniane narzędzie to kolejny element planu mającego na celu skłonienie jak największej liczby użytkowników poprzednich "okienek" do przeprowadzenia aktualizacji. Czy Microsoftowi się to uda? Nie wiadomo. Wiadomo jednak na pewno, że nie pomoże mu w tym bardzo kontrowersyjne podejście do prywatności, czy plany podwojenia liczby reklamowanych aplikacji w letniej aktualizacji Anniversary Update.