Windows 10: te antywirusy są najlepsze

Które oprogramowanie antywirusowe jest najlepsze dla biznesowych użytkowników Windows 10? Testy wyłoniły dwa idealne produkty.


Nowy raport AV-TEST

Laboratorium AV-TEST opublikowało nowy raport na temat skuteczności programów antywirusowych w ochronie biznesowych klientów korzystających z systemu Windows 10 (kompilacja 1607, Anniversary Update). Na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się dwa produkty.

Windows 10 - najlepsze antywirusy

Najlepiej spisały się następujące oprogramowania: Bitdefender Endpoint Security 6.2 i Kaspersky Lab Small Office Security 5 (aktualne ceny w: Morele.net, MediaMarkt.pl. Obydwa zdobyły maksymalną liczbę punktów uzyskując 6 punktów w kategorii "wydajność", 6 punktów w kategorii "ochrona" i 6 punktów w kategorii "użyteczność".

Windows 10 - antywirusy prawie równie dobre

Nieco tylko gorzej (17) wypadły następujące programy: Trend Micro Office Scan 11.0 (punkt mniej w kategorii "wydajność"), Symantec Endpoint Protection 14.0 (po 0,5 punktu mniej w kategoriach "wydajność" i "użyteczność"), Seqrite Endpoint Security 17.0 (po 0,5 punktu mniej w kategoriach "wydajność" i "ochrona") i Kaspersky’s Endpoint Security 10 (punkt mniej w kategorii "wydajność").

Windows 10 - najgorsze antywirusy

Najgorzej wypadł Sophos Endpoint Security and Control 10.6, który uzyskał 14,5 punktu: 3,5 punktu w kategorii "wydajność", 5 punktów w kategorii "ochrona" i 6 punktów w kategorii "użyteczność".

Windows 10 - co z ochroną Microsoftu?

Oprogramowane Microsoftu - Microsoft System Center Endpoint Protection 4.10 - uzyskało 15 punktów: 4 punkty w kategorii "wydajność", 5 punktów w kategorii "ochrona" i 6 punktów w kategorii "użyteczność".

Windows 10 i antywirusy - podsumowanie

Podsumowując wyniki testu można stwierdzić, że antywirusy oferowane użytkownikom Windows 10 zapewniają dobrą ochronę. Pod względem tego elementu aż połowa z 12 biorących w teście oprogramowań uzyskała maksymalną liczbę punktów. Jeżeli dodamy do tego lepszą od poprzednich Windows architekturę bezpieczeństwa Windows 10 możemy być pewni, że przy instalacji najlepszych antywirusów atak na nasz komputer zostanie znacząco utrudniony.