Windows 10 to najlepszy system dla agencji rządowych

Windows 10 to najlepsze rozwiązanie dla agencji rządowych z całego świata - przekonuje Microsoft.

Na początku lutego Microsoft zmienił politykę aktualizacyjną w stosunku do użytkowników Windows 7 i Windows 8 na bardziej agresywną udostępniając Windows 10 w Windows Update jako aktualizację zalecaną. Na celownik wziął też właśnie agencje rządowe zamieszczając na swojej stronie poświęconej przedsiębiorstwom wpis "Protecting governments from modern security threats" skierowany do rządów na całym świecie i zachwalający wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia "dziesiątka".

"Windows 10 został zaprojektowany z myślą o rosnących w świecie zagrożeniach. Przy jego budowie skupialiśmy się na bezpieczeństwie. Wdrożyliśmy kilka innowacyjnych technologii w celu ochrony rządów przed obecnymi i przyszłymi zagrożeniami." - zachwala Windows 10 Mandy Tidwell z Microsoftu.

Chiny, Rosja...

Co warte odnotowania, powyższy wpis został zamieszczony tuż po tym, jak Rosja ogłosiła plan walki z Microsoftem polegający na wprowadzenie nakazu korzystania na wszystkich komputerach agencji rządowych z odpowiednio przygotowanej dystrybucji Linuksa. Ponadto warto przypomnieć, że w 2015 roku podobne działania zapowiedziały chińskie władze uważające Windows 8 za system stwarzający "zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego".

Microsoft najprawdopodobniej postanowił więc walczyć z tego typu decyzjami za pomocą "niebywale bezpiecznego" Windows 10. To nieunikniony krok z jego strony, ponieważ niewykluczone, że śladami Rosji i Chin zamierzają podążyć także inne rządy.