Windows 10 trafi na twój komputer nawet jeżeli go nie chcesz

Microsoft potwierdził, że potężny zestaw plików potrzebnych do instalacji Windows 10 trafia nawet na komputery osób, które nie są zainteresowane nowym systemem.

Użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8/8.1, którzy nie byli zainteresowani skorzystaniem z zaproszenia Microsoftu do darmowej instalacji Windows 10 zaczęli uskarżać się, że na dysku ich komputera pojawił się katalog Windows.~BT zawierający pliki "ważące" w niektórych przypadkach nawet 6 GB. Poniżej znajdziecie komentarz Microsoftu w tej sprawie, który zdobył serwis Inquirer:

"Tym, którzy zdecydowali się otrzymywać automatyczne aktualizacje za pomocą usługi Windows Update pomagamy, aby w przypadku skorzystania z zaproszenia ich urządzenia były przygotowane na system Windows 10 poprzez pobranie odpowiedniego zestawu plików."

Oznacza to, że Microsoft uszczęśliwia użytkowników Windows 7 i Windows 8/8.1 na siłę przesyłając na ich komputery pliki, które mają usprawnić instalację Windows 10, gdyby zdecydowali się na skorzystanie z wspomnianego zaproszenia. W niektórych przypadkach może się to okazać bardzo kłopotliwe. Mam tutaj na myśli osoby, które dysponują urządzeniami z niewielką pamięcią wewnętrzną (na pewno odczują zniknięcie 6 GB) oraz internautów korzystających z pakietów internetowych z ograniczonym transferem danych.

Na koniec warto dodać, że ze pobranie plików Windows 10 odpowiada podobno poprawka KB3035583.