Windows 10 - ukryty nowy kalendarz oraz zegar

Windows 10 build 9926 przyniósł sporo zmian - jak się jednak okazuje, nie wszystkie zostały zaimplementowane domyślnie. Najświeższy build skrywa nowy wygląd kalendarza oraz zegarka.

Nie da się ich włączyć z menu kontrolnego systemu. Podobnie jak znaleziony przez użytkowników wcześniej alternatywny ekran logowania, tak i uruchomienie tych funkcji wymaga modyfikacji rejestru. Ostrzegam jednak, że jest to operacja nieautoryzowana i może doprowadzić do wadliwego działania systemu operacyjnego, więc chętni przeprowadzają ją wyłącznie na własne ryzyko. Aby wprowadzić nowy wygląd kalendarza, należy uruchomić konsolę - można tego dokonać przez kliknięcie na przycisk Start i wprowadzenie komendy Run.

Windows 10 - ukryty nowy kalendarz oraz zegar

W konsoli należy wpisać regedit.exe, co otwiera edytor rejestru, a w nim trzeba wyszukać pozycję HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ImmersiveShell. Kolejna czynność to kliknięcie na niej prawym przyciskiem myszki i wybranie opcji "Nowy" -> "Wartość DWORD". Powinna nosić nazwę UseWin32TrayClockExperience. Bez żadnej spacji - dokładnietak, jak jest to napisane. Od teraz po kliknięciu w ikonkę zegarka na pasku, użytkownik zobaczy świeży kalendarz oraz zegar.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]