Windows 10: użytkownicy są bardzo zadowoleni

Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 300 milionach urządzeń. Microsoft przypomina też, że wkrótce zakończy się darmowa możliwość przeprowadzenia aktualizacji.

Microsoft opublikował na blogu kilka interesujących statystyk dotyczących systemu Windows 10. Po pierwsze dowiadujemy się, że "dziesiątka" zainstalowana jest już na ponad 300 milionach urządzeń, co zdaniem Microsoftu jest świetnym wynikiem. Pamiętając jednak o swoim celu, czyli miliardzie urządzeń do 2017 roku, amerykańska firma nie omieszkała przypomnieć (w zasadzie to temu jedynie służyć miał wpis Yusufa Mehdi), że już 29 lipca zakończy się okres darmowej aktualizacji, z której mogą skorzystać użytkownicy Windows 7/8.1.

Poniżej kolejne statystyki przedstawione przez Microsoft:

- w marcu użytkownicy przeglądarki Edge spędzili 63 mld minut na przeglądaniu sieci

- do tej pory Cortana odpowiedziała na 6 mld zapytań (z pewnością byłoby ich więcej, gdyby była dostępna po polsku...)

- od wydania Windows 10 gracze spędzili na swoim ukochanym zajęciu 9 mld godzin (żaden Windows nie mógł się pochwalić taką ich aktywnością)

Microsoft podkreśla, że Windows 10 spośród wszystkich systemów Windows cieszy się największym poziomem zadowolenia użytkowników. Zapewnia też, że sklep Windows będzie coraz atrakcyjniejszy oraz obiecuje wiele przydatnych zmian wraz z udostępnieniem aktualizacji Windows 10 Anniversary Update.