Windows 10 - wiemy na ilu komputerach wgrano nowy system

Windows 10 został udostępniony 29 lipca. Od tego dnia aktualizacji mogą dokonywać kolejni użytkownicy komputerów z systemami Windows 7 z wgranym Service Pack 1 i Windows 8.1. Liczba sprzętów, na których już dokonano aktualizacji może być jednak niższa niż początkowo przypuszczano.

Zgodnie z obietnicami Microsoft udostępnił swój nowy system pierwszym użytkownikom 29 lipca. Aktualizacja przeprowadzana jest partiami. W pierwszej kolejności nowy system mogli wgrać członkowie programu Windows Insider, a następnie osoby, które wcześniej zarezerwowały uaktualnienie do Windows 10.

Microsoft ogłosił, że po 24 godzinach od udostępnienia Windows 10 na aż 14 mln komputerów na całym świecie dokonano bezpłatnego uaktualnienia systemów Windows 7 SP1 i Windows 8.1. Uznano to za bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność uaktualnienia.

Windows 10 jest już zainstalowany na milionach maszyn

Windows 10 jest już zainstalowany na milionach maszyn

Okazuje się jednak, że kolejne doniesienia o liczbie aktualizacji mogły być nieco przesadzone. Jak donosi serwis Neowin, do dzisiaj Windows 10 w różnych wersjach został zainstalowany na 18,5 mln komputerów. To znacznie mniej, niż wynikało z poprzednich wiadomości mówiących o 67 mln zaktualizowanych maszyn.

Na oficjalne informacje od Microsoftu dotyczące liczby zaktualizowanych komputerów musimy jeszcze poczekać. Firma z Redmond zapewne poczeka, aż liczba maszyn z Windows 10 będzie wyższa, a procesem aktualizacji zainteresują się na szerszą skalę nie tylko użytkownicy domowi, ale również przedstawiciele biznesu.

źródło: neowin.net