Windows 10 wkrótce bez aplikacji HERE

Aplikacje HERE znikną wkrótce ze sklepu dla użytkowników smartfonów z Windows 10 Mobile.

Zespół HERE poinformował, że jego aplikacje (mapy, nawigacja) w przypadku użytkowników smartfonów z Windows 10 Mobile zostaną wycofane 29 marca ze sklepu Microsoftu, natomiast 30 czerwca przestaną działać. W przypadku użytkowników telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8 nadal będą wspierane jednak w mocno ograniczonym zakresie (dostarczane będą jedynie najważniejsze poprawki usuwające błędy w działaniu i luki zagrażające bezpieczeństwu).

Co robić?

O ile na pierwszy rzut oka informacja ta może wydawać się użytkownikom Windows 10 bardzo zła, o tyle tak naprawdę nie powinni się oni nią przejmować. W końcu będą mieli bowiem porządek i jedną aplikację Mapy Microsoftu (wbudowaną w Windows 10), która, co warto wyraźnie podkreślić, bazuje m.in. na danych przekazywanych przez Here. Ponadto znany obserwator poczynań Microsoftu Zac Bowden już zapowiedział, że wkrótce aplikacja Mapy dla Windows 10 doczeka się "niesamowitych usprawnień".

To już nie Nokia

Na koniec warto przypomnieć, że pod koniec 2015 roku mapy HERE zostały sprzedane przez Nokię. Trafiły w ręce właścicieli trzech koncernów samochodowych: Audi, BMW i Daimler.