Windows 10: wkrótce dostępna będzie obsługa SMS-ów z poziomu komputera

Gabe Aul potwierdził, że przyszła kompilacja Windows 10 zaoferuje insiderom możliwość skorzystania z funkcji wysyłania/odbierania z poziomu komputera SMS-ów przychodzących na smartfon.

Messaging to zaprezentowana jeszcze przed premierą Windows 10 aplikacja pozwalająca użytkownikom m.in. na wysyłanie i odbieranie z poziomu komputera wiadomości SMS. Niestety do tej pory nie pojawiła się ona w "dziesiątce", co wkrótce jednak, jak deklaruje oficjalnie Microsoft, powinno się zmienić.

"Wkrótce udostępnimy możliwość zapoznania się z funkcją "Messaging everywhere" w Windows 10 pozwalającą na wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych z telefonu bezpośrednio na PC z Windows 10. Zobaczysz opcję dla tej funkcji w aplikacji Messaging na PC. W przypadku mobilnej wersji Messaging będziesz musiał przeprowadzić aktualizację." - zapowiedział na blogu uczestnikom programu Windows Insider Gabe Aul.

Dla kogo dostępna będzie nowa funkcja?

Nowa funkcja będzie dostępna dla użytkowników posiadających smartfon pracujący pod kontrolą Windows 10 Mobile. Miejmy nadzieję, że Microsoft z czasem pozwoli także za pośrednictwem asystenta Cortana przesyłać wiadomości osobom korzystającym z innych mobilnych platform.

Kiedy?

Niestety dokładnie tego nie wiemy. Wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, że nowa funkcja zostanie udostępniona użytkownikom Windows 10 wraz z aktualizacją Anniversary Update (Redstone), która powinna trafić na ich komputery w lipcu.