Windows 10: wyszukiwarka zaczyna reklamować Edge

Microsoft traktuje ostatnio systemową wyszukiwarkę niczym centrum informacji. Po wprowadzeniu wiadomości na temat Covid-19, zaczyna zamieszczać tam reklamy Edge.

Parę dni temu reklamy przeglądarki Edge trafiły do poczty Outlook, a teraz zagoszczą również w wyszukiwarce Windows 10. Dobrze poinformowane źródła zdradzają, że powinniśmy się do tego przyzwyczajać - będą tam w przyszłości zamieszczane informacje o nowych usługach i rozwiązaniach producenta. Nie zdziw się zatem, gdy po kliknięciu na lupkę koło przycisku Start zobaczysz taki oto obrazek:

Windows 10: wyszukiwarka zaczyna reklamować Edge

Źródło: WindowsLatest

Jak reklamuje przeglądarkę Microsoft, ma ona zapewnić "najlepsze doświadczanie sieci". Po kliknięciu na reklamę użytkownik jest przenoszony na stronę, z której może pobrać najnowszą wersję Edge na Chroimum. Użyto tu takiego samego hasła reklamowego, jak przy wspomnianych reklamach w Outlooku. Jeśli kogoś reklama irytuje, łatwo ją usunąć - wystarczy kliknięcie na widoczny X. Warto przypomnieć, że po raz pierwszy przeglądarka była reklamowana dwa miesiące temu, w lutym. Wówczas w menu Start pojawiła się sugestia, aby przeskoczyć z Firefoxa na Edge.

A jak wypada Edge na tle konkurencji? Zobacz nasz test "Najlepsza przeglądarka 2020 roku? Której najlepiej używać?"

Zobacz również:

  • Recenzja: Windows 11 to najlepszy prezent od Microsoftu! [RECENZJA]
  • W końcu! Ta aktualizacja naprawia irytujące błędy Windows 10
  • Windows 11 - nowy projekt aplikacji Paint

Źródło: WindowsLatest