Windows 10 z Anniversary Update wiesza się? Microsoft ma problem z SSD

Jeżeli masz komputer z dyskiem SSD i Windows 10 po aktualizacji Anniversary Update wiesza się, Microsoft pracuje już nad poprawką, która rozwiąże ten problem.

Aktualizacja Windows 10 Anniversary Update została udostępniona przez Microsoft 2 sierpnia. Jej dostawy początkowo przebiegały bez większych problemów, lecz w ostatnim okresie niestety się to zmieniło. W internecie można znaleźć wpisy użytkowników zaktualizowanych "dziesiątek", którzy uskarżają się na:

- ukrywanie partycji

- zawieszanie się systemu

Microsoft przyznał właśnie, że wspomniane problemy faktycznie występują. W przypadku pierwszego z nich użytkownik może mieć mylne wrażenie, że z danej partycji zniknęły wszystkie dane i wymaga ona sformatowania. Microsoft ostrzega, żeby w żadnym wypadku tego nie robić, ani nie próbować odzyskiwać danych przy wykorzystaniu narzędzi firm trzecich. Zapowiedział jednocześnie, że obecnie pracuje nad odpowiednią poprawką.

W przypadku drugiego problemu dowiadujemy się, że występuje on gdy system zainstalowany jest na dysku SSD, natomiast aplikacje i dane znajdują się na innym dysku. Microsoft pracuje już nad odpowiednią poprawką i zaleca obecnie tymczasowe rozwiązanie w postaci uruchomienia Windows 10 w trybie "Bezpieczny rozruch".

Windows 10 Redstone 2

Przy tej okazji warto dodać, że Microsoft rozpoczął też prace nad aktualizacją Windows 10 Redstone 2. Jej pierwsza kompilacja została już udostępniona uczestnikom programu Windows Insider.