Windows 10 z aplikacjami z Androida już w 2021 roku! - to będzie hit

Ktoś tu się zapatrzył na Apple. Microsoft planuje wprowadzić kompatybilność z aplikacjami z Androida na Windowsa 10.

Microsoft planuje zaoferować obsługę aplikacji z Androida na komputerach z systemem Windows 10. Firma została niejako przyparta do muru przez konkurencje, która coraz bardziej zacieśnia integrację pomiędzy smartfonem, a komputerem. Mowa oczywiście o Apple oraz Google. Posiadają one w swojej ofercie świetnie rozwinięte systemy operacyjne na komputery oraz urządzenia mobilne.

Link to Windows

Link to Windows

Gigant z Redmond zamierza konkurować z Apple za pośrednictwem lepszej integracji swojego systemu z Androidem.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Obsługa aplikacji z Androida w Windowsie ma pojawić się już w 2021 roku. Oczywiście już w chwili obecnej możliwe jest uruchomienie programów napisanych pod kątem Androida na Windowsie za pośrednictwem emulatorów. Niestety rozwiązanie to jest wysoce nieefektywne. Dodatkowo posiadacze Samsungów mogą już przenosić swoje aplikacje z Androida na Windowsa 10. Rozwiazanie to pozwala na klonowanie ekranu smartfona na komputer.

Według portalu Windows Central, Microsoft dąży do pełnej integracji aplikacji z Androida z systemem operacyjnym Windows 10. Mowa między innymi o wprowadzeniu tego typu programów do Microsoft Store.

Całość działać będzie podobnie, jak w Chrome OS. Całość umożliwi natywne otwieranie aplikacji z Androida bez konieczność uruchamiania dodatkowych programów.

W chwili obecnej istnieje już możliwość uruchomienia Linuxa w Windowsie, więc Microsoft ma ułatwione działanie. Większym problemem z pewnością będzie uzyskanie dostępu do Google Play.

Wyszukiwarkowy gigant z pewnością nie będzie chętny do udostępnienia swojego sklepu z aplikacjami na Windowsie. Dużo bardziej prawdopodobny jest rozwój własnego rozwiązania podobnego do AppGallery oraz Galaxy Store.

Obsługa Androida na Windows 10 może pojawić się w drugiej aktualizacji rozwojowej w 2021 roku.

Źródło: slashgear.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: