Windows 10 z datą premiery, którą zdradził CEO firmy AMD

Inżynierowie Microsoftu w pocie czoła pracują na najnowszą odsłoną systemu operacyjnego. Pierwotnie mówiło się o spodziewanej premierze jesienią tego roku, ale coraz więcej wskazuje na to, że nastąpi ona znacznie szybciej.

Windows 10 pisany jest od początku z myślą o komputerach osobistych, laptopach, tabletach, smartfonach i konsoli do gier Xbox One. Oznacza to, że nie będzie bezpośredniego następcy Windows Phone 8.1. Ten sam system operacyjny będzie miał interfejs dopasowany do urządzeń o najróżniejszych rozmiarach od kilku cali w telefonach do kilkudziesięciocalowych telewizorów.

Nowy system operacyjny udostępniony został już milionom testerów w ramach programu Windows Insider. Wszyscy chętni mogą pobierać testowe kompilacje Windows 10 Technical Preview i pomagać firmie z Redmond w testowaniu oprogramowania i w wykrywaniu błędów. Społeczność testerów do tej pory mogła zgłaszać też swoje uwagi i propozycje.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 w 2023
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]
Windows 10 z datą premiery, którą zdradził CEO firmy AMD

Windows 10 może pojawić się już za nieco ponad trzy miesiące

Microsoft nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery, ale od kilku tygodni mówi się o tym, że Windows 10 zadebiutuje jeszcze latem tego roku. Dokładniejszy termin debiutu podała natomiast do publicznej wiadomości Lisa Su, szefowa firmy AMD zajmującej się produkcją procesorów i układów graficznych.

Według szefowej AMD nowy system Microsoftu ma zostać pokazany światu już pod koniec lipca. Taki termin ma pomóc w zwiększeniu sprzedaży sprzętu komputerowego z nowym systemem Microsoftu przed rozpoczęciem się nowego roku szkolnego. Nie wiadomo jednak, czy w tym samym terminie zaprezentowany zostanie Windows 10 do smartfonów.

źródło: techcrunch.com