Windows 10 z nową, przydatną funkcją

Sympatyków starszych odsłon systemu Windows z pewnością ucieszy, że Microsoft postanowił zaimplementować do Windows 10 bardzo przydatną funkcją powiązaną z aktualizacjami.

Jak poinformowali właśnie przedstawiciele Microsoftu - Windows 10 w wersji 19041.450 lub nowszej, otrzymał nową/starą funkcję, która ułatwi użytkownikom dostęp do dostępnych sterowników i opcjonalnych aktualizacji. Deweloper postanowił przywrócić, dobrze znaną ze starszych odsłon Windowsa, opcję opcjonalnych aktualizacji. W oddzielnej karcie wyświetlać się będą teraz wszystkie nowe wersje oprogramowania i sterowników niezwiązanych bezpośrednio z zabezpieczeniami i krytycznymi poprawkami Windows. Oznacza to również, że możemy na dobre zrezygnować z menadżera urządzeń.

Kluczowa różnica między usługą Windows update a menedżerem urządzeń polega na tym, że ta ostatnia umożliwia wykrywanie sterowników dla określonego sprzętu, podczas gdy usługa Windows update wykrywa opcjonalne aktualizacje dla wszystkich urządzeń, gdy są one dostępne. Jak bardzo jest to wygodne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

"Opcjonalne aktualizacje" nie są jeszcze dostępne dla wszystkich, wchodzą one w skład sierpniowej aktualizacji zabezpieczeń. Użytkownicy starszych wersji Windows 10 mogą liczyć na nową funkcję w "niedalekiej przyszłości".

Zobacz również: Microsoft kończy ze wsparciem dla Internet Explorer i Microsoft Edge