Windows 10 z nowym wyglądem - zobacz interfejs wersji 21H2

Microsoft szykuje się do kolejnej dużej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10l. Tym razem zmiany zobaczymy gołym okiem.

Po ostatnich dwóch aktualizacjach rozwojowych - Windows 10 2004 oraz Windows 10 20H2, które nie wniosły zbyt wielu nowości nadszedł czas na małą rewolucję.

Aktualna wersja Windowsa 10

Aktualna wersja Windowsa 10

System operacyjny w ramach aktualizacji Sun Valley otrzyma nowy wygląd interfejsu użytkownika. Oprogramowanie dostanie wiele elementów z nowej wersji Windowsa 10X.

Aktualizacja rozwojowa Sun Valley znana również wewnętrznie jako Windows 10++ zaoferuje znaczne odświeżenie interfejsu użytkownika, który wygląda bardzo podobnie od czasu premiery systemu w 2015 roku.

Nowy wygląd Windowsa 10
Źródło: windowslatest.com

Nowy wygląd Windowsa 10

Źródło: windowslatest.com

W kompilacjach poglądowych Microsoft testuje już nowe flagi, które wskazują na wygładzony wygląd narożników i okien, a także przeprojektowane Menu Start i aplikacje PWA.

Flaga o nazwie "RoundedWindowCornersPrototype" pozbędzie się ostrych krawędzi z interfejsu użytkownika Windows 10. Tym samym system ten upodobni się do konkurencyjnego macOS, który od kilku lat posiada interfejs użytkownika pozbawiony ostrych krawędzi.

Nowy wygląd Windowsa 10
Źródło: windowslatest.com

Nowy wygląd Windowsa 10

Źródło: windowslatest.com

Zmiany będą zauważalne na pierwszy rzut oka, ale jednocześnie bardzo subtelne, aby nie zrazić do siebie milionów użytkowników Windowsa na całym świecie.

Nowoczesny wygląd z pewnością najlepiej wyglądać będzie na nowych komputerach wyposażonych w monitory o podwyższonej rozdzielczości. W chwili obecnej nie wiemy, jak nowy interfejs wyświetlany będzie na starszych komputerach z ekranami o niskiej rozdzielczości. Możliwe, że będziemy musieli przyzwyczaić się do niezbyt ostrych krawędzi.

Kiedy odświeżony interfejs użytkownika pojawi się w się w systemie operacyjnym Windows 10? Sugeruje się, że Microsoft zaimplementuje go w aktualizacji rozwojowej Windows 10 21H2, która pojawi się na rynku jesienią tego roku.

Źródło: windowslatest.com