Windows 10 z nowymi UI dla tabletów.

W chwili obecnej nikt nie korzysta z trybu tabletu.

Microsoft testuje nowy wygląd interfejsu dla urządzeń 2 w 1. W rzeczywistości jest to dobrze wszystkim znany interfejs desktopowy, który posiada kilka ułatwień dla posiadaczy tabletów oraz urządzeń z ekranami dotykowymi.

Windows 10 z nowymi UI dla tabletów.

Źródło: pcworld.com

W najnowszym wydaniu Windows 10 Insider build 18970 (20H1) Microsoft testuje nowy układ dla urządzeń hybrydowych, konwertowanych oraz tabletów. Zapewnia on większe odległości pomiędzy ikonami aplikacji na pasku zadań i zwija pasek wyszukiwania. Przypięto również do niego ikonę klawiatury, aby ułatwić wprowadzanie tekstu. Windows 10 nadal czasami ma problem z automatycznym wywołaniem klawiatury w niektórych aplikacjach. Microsoft informuje, że klawiatura ma uaktywnić się automatycznie po dotknięciu pola tekstowego, ale na wszelki wypadek dodano również stosowny skrót.

Kolejną nowością, na którą warto zwrócić uwagę jest nowa opcja przywracania systemu dla osób posiadających szybkie połączenie z internetem. Zazwyczaj system Windows po przywróceniu instaluje się z ukrytej skompresowanej partycji znajdującej się na dysku systemowym.

Nowa opcja cloud download (pobieranie w chmurze) eliminuje ten problem i pozwala na pobranie najnowszej wersji systemu bezpośrednio z serwerów Microsoft. Po aktualizacji przebudowane zostanie menu przywracania. Użytkownik będzie mógł wybrać przywracanie lokalne oraz z chmury. W zależności od urządzenia ilość danych do pobranie będzie się różnić. Sprzęt od Microsoft potrzebował pobrać 2,9 GB plików z sieci.