Windows 10 z obowiązkową aktualizacją! Zabezpiecza procesory Intela

Microsoft wprowadził nową, obowiązkową aktualizację oprogramowania dla najnowszych wersji systemu operacyjnego Windows 10. Poprawka aktualizuje mikrokod procesorów Intel, ale dostępna jest również na komputerach z AMD. Dlaczego nowe uaktualnienie jest takie ważne?

Dzień bez aktualizacji Windowsa to dzień stracony. Rankiem 10 marca 2021 roku Microsoft udostępnił nową poprawkę Windows 10 KB4589212. To ważne uaktualnienie, które jest obowiązkowe dla każdego komputera z systemem operacyjnym Windows 10 2004, Windows 10 20H2 lub Windows Server.

Windows 10 na Surface Laptop

Windows 10 na Surface Laptop

Najnowsza aktualizacja dystrybuowana z wykorzystaniem Windows Update aktualizuje mikrokod procesorów Intela. Pomimo tego Microsoft wysyła aktualizację KB4589212 również na komputery wyposażone w procesor AMD. Oprogramowanie nie ma żadnego negatywnego wpływu na układy AMD i nie spowoduje problemów z działaniem systemu.

Najnowsza aktualizacja
Źródło: windowslatest.com

Najnowsza aktualizacja

Źródło: windowslatest.com

Aktualizacja mikrokodu procesorów Intela pomaga zwiększyć bezpieczeństwo komputerów. Nowe oprogramowanie łata znalezione luki w sprzęcie, na poziomie sterowników oraz firmware. Po praz pierwszy tego typu uaktualnienie zostało wprowadzone po odkryciu luk Spectre i Meltdown, które wymagały wielu łatek na poziomie sprzętowym.

Najnowszą łatkę KB4589212 możemy zainstalować z poziomu Windows Update. Oprogramowanie w przeciągu najbliższych dni powinno trafić do wszystkich użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 2004/20H2.

Źródło: windowslatest.com