Windows 10 z obsługą kolejnej rozdzielczości ekranu z myślą o tanich tabletach

Użytkownicy testujący system operacyjny Windows 10 odkrywają co chwilę kolejne nowości. Jedną z nich jest obsługa nowej rozdzielczości ekranu, która do tej pory była nieobsługiwana. Wygląda na to, że Microsoft dodał wsparcie dla ekranów wyświetlających 1024 na 600 pikseli z myślą o producentach produkujących tablety internetowe z najniższej półki cenowej.

Urządzenia z oprogramowaniem Microsoftu konkurują z tabletami z wgranym systemem operacyjnym Android, którego rozwojem zajmuje się Google. Do tej pory trudno było partnerom firmy Satyi Nadelli wykorzystującym system Windows 8.1 w swoich sprzętach konkurować z firmami zajmującymi się produkcją tabletów z Androidem z tej najniższej półki cenowej. To ma się zmienić za sprawą Windows 10.

W najnowszym wydaniu Windows 10 oznaczonym numerem 9860 pojawiło się wsparcie dla “nowej” rozdzielczości ekranu. Mowa o 1024 na 600 pikseli, czyli ekranach trafiających dzisiaj do tabletów o bardzo słabej specyfikacji i niskiej cenie. Do tej pory Windows 8.1 i pierwsza wersja Windows 10 Technical Preview wymagały ekranów o rozdzielczości przynajmniej 1024 na 768 pikseli, aby uruchomić aplikacje Modern.

Zobacz również:

  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
Windows 10 z obsługą kolejnej rozdzielczości ekranu z myślą o tanich tabletach

Warto dodać, że z ekranami 1024 na 600 pikseli radziły sobie systemy Windows XP oraz Windows 7. Wsparcie dla tej rozdzielczości zniknęło razem z Windows 8 ze względu na problemy z odpowiednim skalowaniem internfejsu Modern UI i kafelkowych aplikacji. Teraz po ponad dwóch latach od porzucenia wsparcia dla takich wyświetlaczy Microsoft zmienia zdanie co otwiera furtkę dla producentów do opracowania jeszcze tańszych sprzętów.

źródło: liliputing.com