Windows 10 za darmo po 29 lipca dla części konsumentów

Microsoft będzie oferował po 29 lipca darmową aktualizację do Windows 10 osobom korzystającym z "technologii towarzyszących".

Microsoft co pewien czas przypomina, że 29 lipca zakończy się oferta darmowej aktualizacji do systemu Windows 10 (ostatnie takie powiadomienie miało miejsce 5 maja), z której mogą skorzystać obecni użytkownicy systemów Windows 7 i Windows 8.1. Podkreśla przy tym, że po tym terminie zdobyć Windows 10 będzie można na dwa sposoby:

- kupując nowy komputer z preinstalowanym Windows 10

- kupując Windows 10, co wiąże się z wydatkiem 119 USD za wersję Home (w sklepie Microsoftu kosztuje obecnie 580 zł; w innych sklepach można ją kupić za mniej niż 400 zł)

Dzisiaj wiemy już jednak, że to nie do końca prawda. Microsoft sprecyzował bowiem na blogu, że po wspomnianym 29 lipca wciąż będzie istniała możliwość skorzystania z darmowej aktualizacji w przypadku niepełnosprawnych osób, które używają "technologii wspomagających" (np. czytników ekranowych).

"Jak już zapewne słyszeliście darmowa aktualizacja dla osób korzystających z Windows 7 lub Windows 8.1 zakończy się 29 lipca, lecz terach chcielibyśmy doprecyzować, iż termin ten nie będzie dotyczył klientów używających technologii wspomagających. Będziemy kontynuowali naszą wizję szerokiej dostępności Windows 10 i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia użytkownikom technologii wspomagających możliwość darmowego uaktualnienia do Windows 10 tak jak to ma miejsce obecnie" - czytamy na blogu MSDN.

Niestety Microsoft nie doprecyzował jak dokładnie użytkownicy Windows z technologiami towarzyszącymi będą mogli skorzystać z darmowej oferty. Z pewnością z czasem uzupełni tę informację.