Windows 10 za darmo tylko dla części użytkowników Windows 8

Windows 10 będzie pozwalał na darmową aktualizację, jak w przypadku przejścia z Windows 8 do 8.1 - zadeklarował kilka dni temu szef indonezyjskiego oddziału Microsoftu. Dla tych, których ucieszyła ta informacja mamy kolejną, przykrą...

Windows 10 w wersji poglądowej jest już testowany przez chętnych internautów. Dla osób czekających na ten system, a chodzi tutaj chyba przede wszystkim o użytkowników znienawidzonego Windows 8, jednym z kluczowych elementów jest jego cena. Z pewnością więc ucieszyły je ostatnie deklaracje szefa indonezyjskiego oddziału Microsoftu mówiące o tym, że Windows 10 będzie pozwalał na darmowy upgrade z poziomu Windows 8/8.1.

Niestety dzisiaj rosyjski "sieciowy donosiciel" WZor poinformował, że aż tak dobrze to nie będzie. Jego zdaniem bowiem nie wszyscy użytkownicy Windows 8 będą mogli liczyć na darmowy Windows 10. Z możliwości tej zostaną ponoć wyłączeni użytkownicy Windows 8 w wersji OEM, którzy otrzymali system wraz z zakupem nowego komputera.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [06.06.2023]
  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Ile zapłacą?

Oczywiście obecnie nie wiadomo. Warto jednak przypomnieć, że według niedawnych spekulacji, których autorem również był WZor, aktualizacja z Windows 7 do Windows 10 miałaby kosztować zaledwie 30 USD. Biorąc to i dzisiejsze doniesienia pod uwagę być może więc koszty aktualizacji do Windows 10 przedstawiały się będą następująco:

- z Windows 8/8.1 do Windows 10: za darmo

- z Windows 8/8.1 OEM do Windows 10: 30 USD

- z Windows 7 do Windows 10: 30 USD

- z Windows 7 OEM do Windows 10: powyżej 30 USD

Czy to możliwe?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: