Windows - 10 zabawnych komunikatów o błędzie

"Podczas generowania raportu o błędzie wystąpił błąd". "Błąd. Operacja zakończona pomyślnie". Brzmi znajomo?

20 listopada 2010 r. systemowi Windows "stuknęło" 25 lat. Produkt Microsoftu aktualnie jest na fali wznoszącej, o czym świadczy dominacja w rynku systemów operacyjnych i znakomite wyniki sprzedaży Windows 7.

Oprogramowanie przeżywało jednak w przeszłości nie tylko wzloty ale również upadki. Historia Windows jest usłana usterkami, zawieszeniami, infekcjami wirusowymi i przeróżnymi błędami, przyprawiającymi użytkowników o frustrację.

Twórcy systemu Windows wyposażyli go w liczne narzędzia, mające pomóc w rozwiązywaniu problemów. Niestety, wiele z nich okazało się pomocnych jedynie w zamyśle twórców, w rzeczywistości powodując zdenerwowanie użytkownika - a lista irytujących sposobów, na które Windows stara się być pomocny, jest dość imponująca.

Od błędów ustrzec się nie sposób: są one wynikiem niechlujstwa programistów tworzących kod systemu i aplikacji, niefrasobliwości użytkowników, braku dbałości o system bądź innych grzechów związanych z obsługą komputera.

Po Sieci krąży mnóstwo historyjek, a na forach internetowych łatwo znaleźć wpisy informujące o dziwnych błędach, na które napotykają użytkownicy w czasie pracy z systemami Microsoftu. Większość z nich to oczywiste "fałszywki" tworzone za pomocą aplikacji typu Windows Error Message Creator. W zalewie 'fake'ów' można jednak odnaleźć prawdziwe komunikaty o błędach, które kiedyś kogoś wprawiły w osłupienie.

Prawdziwe czy zmyślone, przedstawiamy zabawne komunikaty o błędach w Windows. Jeśli macie własne doświadczenia w tym temacie, piszcie!

(kliknij obrazek, aby przejść do galerii)

(kliknij obrazek, aby przejść do galerii)