Windows 10 zainstalowany już na ponad 100 mln maszyn

Windows 10 miał premierę 29 lipca. Od tego dnia wszyscy chętni mogą pobierać nowe oprogramowanie Microsoftu. Użytkownicy Windows 7 i Windows 8 mogą zaktualizować system operacyjny w komputerach i tabletach do Windows 10 bez żadnych opłat, co przekłada się na duża popularność nowej wersji.

Od samego początku zainteresowanie Windows 10 było bardzo duże. Od dnia premiery użytkownicy z chęcią aktualizowali swoje maszyny działające do tej pory pod kontrolą Windows 7 i Windows 8. Microsoft ogłosił, że w przeciągu zaledwie 24 godzin od udostępnienia nowej wersji Windows zainstalowano ją 14 mln razy.

Po kilku tygodniach szacowano, że przekroczona została bariera 50 mln zaktualizowanych maszyn do Windows 10, co pozwoliło systemowi zdobyć 4,95 proc. udziałów rynkowych. Mniej więcej miesiąc temu liczba komputerów i tabletów pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego szacowana była na 75 mln.

Windows 10 cieszy się coraz większą popularnością

Windows 10 cieszy się coraz większą popularnością

Wygląda na to, że Microsoft może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Wedle nieoficjalnych informacji liczba maszyn, na których działa system Windows 10, przekroczyła już 100 mln sztuk. Potwierdza to poprzednie doniesienia, które mówiły o zbliżaniu się do przekroczenia tej granicy.

Microsoft planuje dostarczyć swój nowy system na 1 mld maszyn w przeciągu najbliższych trzech lat. Pierwsze 10 proc. tego planu udało się wykonać w zaledwie dwa miesiące i to jeszcze przed premierą pierwszych urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Windows 10 Mobile, którego premiery spodziewamy się 6 października.

źródło: neowin.net