Windows 10: zapowiedziano ważną aktualizację w maju

Za nami duża aktualizacja kwietniowa Windows 10, a dziś zapowiedziano kolejną na maj. I będzie to jedna z tych ważniejszych.

Aktualizacja poprzednio była znana pod nazwa kodową 19H1 lub jako Windows 10 version 1903. I faktycznie - po wprowadzeniu aktualizacji zobaczysz przy nazwie swojego systemu wersję 1903. Jak dotąd duże aktualizacje były wprowadzane na wiosnę i jesieni każdego roku. Ostatnią była październikowa, a ponieważ mieliśmy już dużą w kwietniu, a majowa będzie następna, wszystko wskazuje na to, że większych zmian w Windows 10 już w tym roku się nie doczekamy. Co ciekawe, szybkie wprowadzenie kolejnych poprawek zostało wymuszone m.in. z powodów problemów z grami w aktualnej wersji systemu. Jako pierwsi aktualizację otrzymają uczestnicy Windows Insider, a wszyscy pozostali użytkownicy - 10 maja. Do końca maja wygaśnie wsparcie dla starszych wersji Windows 10, więc jeśli np. ktoś używa 1709, będzie musiał dokonać aktualizacji.

Windows 10: zapowiedziano ważną aktualizację w maju

Aktualizacja Windows 10 maj 2019 przyniesie kilka ważnych zmian. Jedna z ujawnionych to informacja, że Windows Update dostanie funkcje pozwalające każdemu lepiej dopasować wprowadzanie poprawek. Obojętnie, czy będzie to duża, czy pomniejsza aktualizacja, użytkownik otrzyma tylko powiadomienie, że jest dostępna, ale kiedy ją wprowadzi - to już zależy tylko od niego. Może zrobić to natychmiast, może za dwa tygodnie. Warto zauważyć, że dla użytkowników edycji Windows 10 Pro nie jest to nic nowego. Maksymalny okres odroczenia we wprowadzaniu poprawek to 35 dni. W powiązaniu z czasem aktualizacji zostanie wprowadzony system monitorujący godziny pracy użytkownika. Jak dotąd każdy użytkownik sam ustala godziny w trakcie dnia, podczas których aktualizacje nie powinny być wprowadzanie. Teraz Windows samoczynnie je ustali na podstawie codziennego używania maszyny z systemem.

Niestety, póki co o nadchodzącej aktualizacji nic więcej nie wiemy. W miarę pojawiania się kolejnych informacji, będziemy o nich informować naszych Czytelników na bieżąco. A jeśli chcesz wiedzieć, co zmieniło się już dotąd, zobacz nasz przewodnik po aktualizacjach Windows 10.